Laboratorium Wieku – Integracja Społeczna

Posted By on czerwiec 2, 2017 in Castingi, fundacja, laboratoria twórcze, ogłoszenia, Polski Teatr Tańca, sprawy organizacyjne, warsztaty | 0 comments

 

Trwa nabór na Laboratoria Twórcze, które ruszają już w sierpniu w Polskim Teatrze Tańca.

Wyobrażamy sobie „Laboratoria” jako specyficzną przestrzeń do nabywania nowych kompetencji, poszukiwań twórczych, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Tym projektem wychodzimy naprzeciw pojawiającemu się nowemu modelowi funkcjonowania kultury, w którym wspólna praktyka to nierzadko badania i/lub praca laboratoryjna.

 

Laboratorium wieku. Warsztaty ruchowo-dramatyczne bez ograniczenia wieku

14.08.-18.08. i 21.08.-25.08 | g. 18.00-19.00 | Miejsce: Polski Teatr Tańca

(Integracja społeczna poprzez taniec i teatr. Warsztaty artystyczne dla mieszkańców Wielkopolski we współpracy z Polskim Teatrem Tańca)

Nasze laboratorium przeznaczone jest dla każdego, kto pragnie poznać, wniknąć i przyswoić podstawowe narzędzia i środki wyrazu artysty teatru tańca. Wspólną przestrzeń badań będą animować reżyser Marcin Liber oraz choreograf Iwona Pasińska. Praca nad wybranymi scenami zakotwiczonymi w tekstach dramatycznych literatury polskiej umożliwi i wywoła wspólne doświadczanie wokół ludowości i ludyczności tańca. Uwolnienie ekspresji ciała oraz drzemiących w niej pokładów dyspozycyjności energii posłuży budowaniu teatralno-tanecznych epizodów, mających złożyć się w performansowe wydarzenie zaprezentowane widzom na zakończenie naszych wspólnych teatralno-ruchowych poszukiwań.

Laboratorium wieku szczególnie kierowane jest do osób uznających swój wiek jako przeszkodę w rozpoczęciu osobistej „próby” z teatrem i tańcem, dramatem i ruchem, ekspresyjnością i żywiołowością… Pragniemy zaprosić do wszystkich, którzy są gotowi na próbę doświadczania przekierowywania tekstu na ciało, stanów ciała na słowa. Otwartych na poszukiwania w polskiej tradycji, ale też na dziejach własnych, utrwalających taniec jako wyraz emocji, wspólnoty czy święta.

Prowadzenie: Iwona Pasińska, Marcin Liber

Ilość miejsc nieograniczona

***

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w laboratorium?

Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: a.krolica@ptt-poznan.pl. O wynikach naboru uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie drogą mailową na adres podany w zgłoszeniu do 1 lipca 2017 roku. Udział w laboratoriach jest bezpłatny*, o ile uczestnik będzie obecny na wszystkich zajęciach.

 

Kuratorka Laboratoriów twórczych: Anna Królica

Organizator: Movements Factory Foundation

Pobierz obrazki

Partner: Polski Teatr Tańca

Pobierz obrazki

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *