Odpowiednie dać Tańcowi słowo. Czwartkowe rozmowy o tańcu

Posted By on czerwiec 10, 2017 in ogłoszenia, Polski Teatr Tańca | 0 comments

Zapraszamy na czwartkowe rozmowy o tańcu!

kiedy: 22 czerwca w godzinach 18:00 – 20:00

gdzie: siedziba Polskiego Teatru Tańca

 

To już piąta odsłona cyklu „Odpowiednie dać Tańcowi słowo. Czwartkowe rozmowy o tańcu” zainaugurowanego w Polskim Teatrze Tańca w lutym tego roku.

Najbliższe spotkanie wokół tańca, zgodnie z promowaną przez nas ideą łączenia praktyki z teorią, rozpocznie się prezentacją fragmentu przygotowywanej przez Polski Teatr Tańca premiery „Niech żywi grzebią umarłych” w choreografii Aleksandry Dziurosz i Tomasza Szczepanka.

Historia tańca współczesnego splata się z historią awangardy, wyrasta z postaw kontestacji wcześniejszej estetyki i potrzeby poszukiwań nowego języka wypowiedzi. Eksperyment znajduje się u podstaw działania i tworzenia choreografów oraz tancerzy, nierzadko te formalne poszukiwania wkraczają poza obszar samego tańca w kierunku poszukiwań technologicznych i sięgania po rozwiązania programistyczne. Taniec podobnie jak inne sztuki performatywne koegzystuje i rozwija intermedialny paradygmat.

O ludzkim sensorium, czyli o współdziałaniu ciała i technologii także w tańcu będą opowiadali Agnieszka Jelewska i Michał Krawczak, inicjatorzy i twórcy Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego Humanities/Art/Technology Research Center.

Moderator/Kuratorka: Anna Królica

Spotkanie odbywa się w ramach Roku Awangardy i jest organizowane w porozumieniu z Muzeum Sztuki w Łodzi.

22.06.2017 | godz. 18.00 | Studio Polskiego Teatru Tańca | ul. Kozia 4 | Poznań

Wstęp wolny

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *