„Czterdzieści” ze specjalną ofertą dla seniorów

Posted By on grudzień 15, 2017 in ogłoszenia, Polski Teatr Tańca, spektakle | 0 comments

Po prezentacjach na spektakularnych scenach chińskich, nasz teatr powraca z propozycją dla mieszkańców Poznania. Już w najbliższą sobotę i niedzielę, 16 i 17 grudnia o godz. 20.00 w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10, nadarza się jedna z niewielu okazji, aby obejrzeć spektakl „Czterdzieści” – iskrzące się humorem, chwilami nostalgiczne widowisko w reżyserii i choreografii Jo Strømgrena, od dnia premiery budzące gorącą sympatię i zainteresowanie widzów. Mamy specjalną ofertę dla seniorów na 17 grudnia!

Spektakl śledzi barwną, wyrażoną językiem słów i ruchowej ekspresji historię pewnej kobiety przez cztery dekady jej życia. Pozwala towarzyszyć bohaterce w przełomowych momentach, w procesie gromadzenia doświadczeń i poznawania samej siebie. Jest emocjonującą podróżą po chaotycznej, ale też kuszącej bogactwem wrażeń i możliwości Europie. A także wędrówką po Polsce w okresie demokratycznej transformacji i radykalnych przemian ustrojowych, społecznych i obyczajowych. Stworzony przez artystę wywodzącego się z Norwegii, z subtelną notą ironii pokazuje polskie przywary i romantyzm. Nade wszystko jest jednak opowieścią o egzystencjalnej podróży współczesnego everymana od momentu narodzin do dojrzałości.

Mówią, że życie jest jak książka. Ale życie nie jest książką. Życie jest zapisane na tysiącach luźnych kartek. Możesz opowiedzieć historię, owszem, możesz nawet stwierdzić, że ta historia jest prawdziwa, lecz – doprawdy – wszystko to jest jedynie kwestią wyboru, decyzji, które strony ułożyć i w jakim porządku. Nasza opowieść jest właśnie taka.(Jo Strømgren)

Spektakl powstał jako część projektu: „Znaki czasu – pokonać granice. Działania artystyczno-edukacyjne w Polsce, Norwegii i Islandii”, w ramach programu „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego” (Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014).

Reżyseria, choreografia, scenografia i teksty:
Jo Strømgren

Koprodukcja:
Jo Strømgren Kompani

Reżyseria światła:
Hans J. Skogen

Kostiumy:
Bregje van Balen

Asystentka:
Adriana Cygankiewicz

Muzyka:
Jo Strømgren, Viljo Vesterinen, George Brassens, Fryderyk Chopin, Giacomo Puccini, Francisco Tarrega, Serge Gainsbourg, Giovanni Battista Pergolesi, Antonio Vivaldi, Norbert Gabla, Ronan Hardiman, Ich Troje, Astor Piazzolla, Alfredo Catalani, Eleni Karaindrou, Lars
Årdal

Opracowanie muzyki:
Krzysztof&Wiki; Nowikow

Obsada:
Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Marta da Pinto, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong.

Prapremiera:
15 i 16 czerwca 2013 w Poznaniu, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Bilety: www.bilety24.pl

PROMOCJA DLA SENIORÓW – 10 zł bilet na niedzielę.

ZAPRASZAMY!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *