Zapraszamy na POLKĘ! 

Posted By on marzec 22, 2018 in Polski Teatr Tańca, spektakle | 0 comments

W sobotę, 24 marca o godz. 20.00 w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu Polski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl pt. „Polka” w reżyserii i dramaturgii Igora Gorzkowskiego, w choreografii Iwony Pasińskiej, z muzyką Zbigniewa Kozuba i w scenografii Andrzeja Grabowskiego. 

Polka to wieloznaczne słowo – polka to taniec, forma muzyczna, Polka to kobieta. W spektaklu „Polka” wszystkie te odcienie semantyczne znajdują swoje odzwierciedlenie. Najnowszy spektakl Polskiego Teatru Tańca ma formę kolażu, a jego fabularną strukturę wyznacza oś życia kobiety od narodzin do śmierci.Jaka jest Polka? Co robi? Czego nie robi? Co je na śniadanie? Czego nie zdążyła ? O czym marzy? O co się modli? Do kogo lub do czego? Czy jest namiętna? Na co czeka? – pytają twórcy spektaklu. W recenzji pt. „Smutna Polka” w nr. 7 „Polityki” Joanna Brych pisała o spektaklu, że „pierwszą w tym sezonie premierę Polskiego Teatru Tańca należy zaliczyć do jednych z najciekawszych propozycji naszej sceny tańca współczesnego ostatnich lat.” Premiera „Polki” wpisała się w program Roku Bogów 2018 w Polskim Teatrze Tańca. Jego idea zogniskowana jest wokół polskich boskich spraw, postaci oraz symboliki. Rok Bogów jest częścią programu działalności Polskiego Teatru Tańca na lata 2016-2020, oddającego hasło „Polski/wielko-polski”, który ma zadanie gloryfikować polską sztukę.

Ulgowe bilety w cenie 20 złotych na spektakl można kupować w CIM przy ul. Ratajczaka 44 oraz na stronie www.bilety24.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *