Bilet na „Wesele.Poprawiny” za 300 groszy

Posted By on maj 12, 2018 in Bez kategorii | 0 comments

12 maja 2018 roku po raz czwarty świętować będziemy Dzień Teatru Publicznego. Polski Teatr Tańca po raz kolejny przyłącza się do obchodów i tym samym do tegorocznej akcji „Bilet za 300 groszy”. W tym dniu zapraszamy na spektakl „Wesele. Poprawiny” w reż. Marcina Libera, który zaprezentujemy o godz. 20:00 w Auli Artis. 

Pomysł świętowania Dnia Teatru Publicznego zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł). Z badania ekonomicznego teatrów, które na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, wynika, że 1 złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje.

Zgodnie z regulaminem akcji bilety na spektakl „Wesele. Poprawiny” w cenie 300 groszy nabyć będzie można tylko 12 maja 2018 r. w bezpośredniej sprzedaży, którą będziemy prowadzili na naszym stoisku na Starym Rynku w Poznaniu w godzinach od 12:00 do 16:00. Mamy nadzieję, że będą Państwo z nami w tym szczególnym dniu!

Spektakl bierze udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *